Beranům se povedla odveta s Orly. Tým PSG porazil Znojmo 6:2

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v přípravném zápase nad týmem Orli Znojmo přesvědčivě 6:2 a oplatili soupeři porážku z předchozího utkání na jihu Moravy. Svěřenci Rostislava Vlacha předvedli velmi dobrý výkon a úvodní třetinu vyhráli 3:0. Zlínští zde položili základ k cenné výhře nad vicemistrem mezinárodní EBEL ligy. Branky zaznamenali Daniel Štumpf, Robert Říčka, Roman Vlach, Roberts Bukarts, Martin Podešva a Ondřej Veselý. Po utkání si zahrály oba týmy pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na každé straně, ale branka nepadla. V doplňkových samostatných nájezdech se trefil pouze znojemský Roman Tomas. Tým PSG Zlín hraje další přípravu ve čtvrtek 18. srpna na ledě bratislavského Slovanu.
příprava, út 16.8.2016, Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
Znojmo
6:2
(3:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. min Štumpf (Kubiš), 8. Říčka (Holík, Kotvan), 20. Vlach (Veselý, Bořuta), 34. Bukarts (Holík), 38. Podešva (Žižka), 42. Veselý (Blaťák, Bořuta) – 31. Pucher (Tomas, Biro), 35. Číp (Wronka, Šulák). Rozhodčí: Škach, Škrobák - Goňa, Šiška. Vyloučení: 7:7, navíc Kalus (Znojmo) na 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 750. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2.

Kašík – Marušák, Kotvan, Korím, Žižka, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Horák – Bukarts, Holík, Říčka – Honejsek, Roman Vlach, Veselý – Štumpf, Podešva, Kubiš – Ondráček, David Hrazdira, Okál. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Richard Hrazdira.

Pacl (41. min Nechvátal) – Šulák, Kadeřávek, Řezníček, McMonagle, Lattner, Biro – Špaček, Bartoš, Hughesman, Tomas, Pucher, Kalus, Číp, Wronka, Bruijsten, Csamangó, Vodný, Györi. Trenéři: Režnar, Žůrek, Vybíral.

Berani ve čtvrtečním utkání ve Znojmě gól nedali, tentokrát byl ale obraz hry zcela odlišný. V první akci neuspěl Říčka, zanedlouho už ale domácí šli do vedení. Začínala třetí minuta a z dorážky uspěl Daniel Štumpf. Následovaly tři vyloučení na straně Znojma a stav utkání byl 2:0, z mezikruží uspěl Robert Říčka. Defenzíva znojemského celku nadále připomínala cedník a tak do kabin šli žlutomodří už s náskokem tří tref, v úniku se prosadil Roman Vlach.

Do prostředního dějství nastoupili hosté s jistější hrou a neslo to ovoce. Krátce po polovině zápasu prostřelil Kašíka Peter Pucher - 3:1. Za tři minuty už ale zase byl stav o tři góly, netradičně ránou od modré čáry uspěl Roberts Bukarts. Ani ne za minutu padl další gól, o snížení se velmi šťastně postaral Radek Číp - 4:2. Diváci si přáli búra, a dočkali se jej ještě před druhou přestávkou. Svému bývalému klubu jej nadělil Martin Podešva.

V úvodu třetí třetiny byl stav již 6:2. Zpoza kruhů vymetl horní růžek kapitán Ondřej Veselý. Ve zbytku utkání už si fanoušci užívali bezpečné vedení Beranů a stadionem dokonce obíhala mexická vlna.

Doplňkové nájezdy: I. série: McMonagle -, Štumpf - II. série: Tomas +, Bukarts - III. série: Bruijsten -, Holík -